Firmadio

Firmadio Dijital İş Ortamı

Fotoselli Kapı Nedir?

Fotoselli kapılar başlıca yazıhane, pastane, market, ofis, işyeri, avm, benzinlik, eczane, olmak üzere umumi tuvalatlerde dekorasyon maksatlı ve iç mekanlarda kullanılan estetik ürünlerdir.

Fotoselli kapı sistemleri kapı açılış şekline ve uygulanılacak kapı genişliğine göre tek ve çift kanat olarak ayarlanabilmektedir. Cam yükü olarak 200 kg'ye kadar taşıyan motorlara sahip olan bu kapılar, kasnaklı kayış ve encoderli ve buna dayanarak işlemci olmak üzere çalışma prensibine sahiptir.

Encoder ile kapı açılış hızı ve kapanış hızı ayarlanabilmektedir.

Arzu edilirse isteğe bağlı olarak şifreli, el sensörlü, butonlu veya hareket sensörlü, yüz tanımalı, parmak tanımalı gibi opsiyonel seçenekler kullanılabilen fotoselli kapılar giriş çıkış düzenlemesi yapmaktadır. Fotoselli kapı şase içinde silikon tekerlek sistemi, avare karşılığı, stop sistemi ve kablo bağlantı tutacak sistemiyle çalışmaktadır. Şase üstünde ise konum anahtarı denilen ve kapının çalışma prensiplerini belirleyen ve ayarlayan dijital kumanda sistemi mevcuttur.

Fotoselli Kapı Nedir?

Fotoselli Kapı Nedir?

Konum anaharı ile kapı açık, kapalı, kışlık, kilitli, tek yönlü açılır, giriş ve çıkış olarak ayarlanabilmektedir. Fotoselli kapı üstündeki fotosel algılayıcı ile algılama mesafesi ayarlanmaktadır.

Fotoselli kapıların çalışma şeklini istenen yönde algılamaya yönelik radarı çevirmek sureti ile istenen açıda kapı ayarlanabilir. Fotoselli kapılar askı sistemleri sayesinde kanadın dengede durmasını ve kapının sağa sola rahat ve düzgün hareket etmsini sağlamakta olan yönlendirici klavuzlarla senkronize çalışarak kolay ve sessiz bir çalışma şekline sahiptir.

Camları sıklıkla lamine cam kullanılarak hem güvenlik hem de muhtemel cam patlamalarında düşme muhtemellığını ortadan kaldırır. Cam kenarındaki conta sistemiyle toz, sıvı ve ses yalıtımı sağlamtadır. Kanatların altındaki kıl fitil fırça sistemiyle çalışmakta olduğu alanı otomatik olarak temizleyerek kapının zarar görmesi engellenir.

Fotoselli Kapıların Faydaları Nelerdir? 

Genel olarak cam ya da görünen paslanmaz çelik krom çerçeveli camlar ile hazırlanan tasarımlar kolay geçiş sağlıyor. Enerji tasarrufu için üretilen bu kapılar geçiş alanına girdiğinizde sizi anında algılar ve kendiliğinden açılır. Kapının açılmasında fiziksel bir güce ihtiyacınız olmaz.

Kullanımı zahmetsiz ve kolay olan fotoselli kapı sistemleri estetik olmaları ile de tüm dekorasyonlara uyumludur. İşletme imajının sürekli olarak yeni görünmesini sağlayan bu kapıların hareketi fotosele bağlıdır. Bu nedenle ısı kaybını minimuma indirir. Özellikle giriş ve çıkışın yoğun olduğu alanlarda sessiz ve opsiyonel çalışma özelliği ile de tercih edilmektedir.

Giriş çıkışın yoğun olduğu alanlarda estetik ve teknolojik çözüm!

Sektörel alanda hizmet veren diğer işletmeleri firma rehberi alanından takip ediniz.