Firmadio

Firmadio Dijital İş Ortamı

Firmalar da Yeni Bir Reklam Dönemi Başlıyor!

Yeni dünya düzeninde reklam pazarlama kavramlarından sıkça bahsetmek istiyoruz yazılarımızda! Teknolojinin hızlı ilerlemesinden kaynaklanan nedenlerden dolayı iş dünyası gelişimin çok gerisinde kalarak ayak uydurmakta büyük güçlükler çekiyor.

Bu konuyla ilgili olarak firmaların söylemlerini yerinde yapacağımız ziyaretlerle dinleyerek işletmelerin sorunlarını daha çabuk kavrayacağımızı ve çözüm üretebileceğimizi düşündük.

Ayrıca reklam pazarlama ve tanıtım çalışmalarını ücretsiz olarak nasıl yapılacağı hakkında bilgilendirmek ve İnternet'te zaman kazanmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Firmalar da Yeni Bir Reklam Dönemi Başlıyor!

Dijital Reklam Pazarlama Nasıl Yapılır?

İş dünyası kabuk değiştiriyor; Bugünkü geldiğimiz noktada, pek çok şirket geleneksel tarafta pazarlama faaliyetlerini yürütürken diğer yanda da B2B pazarlamasında sosyal medyanın gücünü keşfetti. Kimi markanın kendi özgün içeriklerinden oluşan bloğu, kimisinin ise Youtube sayfası var.

Facebook, Twitter, Linkedin gibi mecralara özel içerikler yayınlıyor, Youtube kanalı üzerinden ürettikleri videoları kullanıcılar ile paylaşıyorlar. Çünkü kabuk değiştiren günümüz iş dünyasında amaçlara ulaşmak doğru araçlara mümkün… İster bir rulmancı, ister bir otomotiv yedek parçası üreticisi olun doğru belirlenmiş bir dijital strateji ile amaçlara ulaşmak daha kolay.

Önceden belirlenmiş bir hedef kitleye, ilgilendikleri konular çerçevesinde bilgi değeri taşıyan tutarlı ve sürekli içerik yaratarak; Bu hedef kitleden gelir yaratıcı müşteri hareketleri elde etme yöntemi olan içerik pazarlama giderek daha fazla gündeme geliyor.

Pazarlama olmadan potansiyel müşteriniz olmaz.

İyi bir satış tekniğiniz olmadan da satışı başarıyla kapatamazsınız.

Peki burada reklamın önemi nedir?

FİRMALAR - Her markanın hedefleri doğrultusunda büyümesi veya kârlılığını artırması için potansiyel müşterisine satış kanalları haricinde de ulaşması gerekir. Marka ve ürünlerinin güvenini göstermenin en önemli yollarından biri, reklam tanıtım ve sektörel faaliyetler ile öne çıkmalıdır..

Genel tanımıyla reklam ve tanıtım faaliyetleri; TV, basın, İnternet, broşür, katalog gibi basılı materyaller ve çeşitli iletişim araçlarıyla; Şirketler kendini hedef kitleye tanıtması, pazarlaması ve yeni pazarlar yaratmasıdır.

Ülkemizde ve Anadolu da genellikle zorlu ekonomik koşullar sebebiyle KOBİ’ler reklam ve tanıtım faaliyetlerini, “lüks” harcama olarak değerlendiriyor. Halbuki şirketlerin kurumsal kimlikleri ve satışlarına katkı konusunda tanıtım ve reklam çok önemli rol oynuyor.

Ücretsiz kayıt için BURAYA tıklayın